• POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

Realizacja zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej jest jedną z podstawowych form działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana dzieciom i młodzieży w  szkole polega na:

-rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci i uczniów, jak również czynników środowiskowych wpływających na ich funkcjonowanie w szkole,

-zaspokajaniu potrzeb rozwojowych i edukacyjnych uczniów.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana jest:

Uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, z powodu:

- niepełnosprawności,

- niedostosowania społecznego,

- zagrożenia niedostosowaniem społecznym.

Uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie indywidualnego rocznego obowiązkowego nauczania, jeśli ich stan zdrowia uniemożliwia lub znacznie utrudnia uczęszczanie do szkoły.

Uczniom posiadającym opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Uczniom nieposiadającym orzeczenia lub opinii, którzy potrzebują takiej pomocy (na podstawie rozpoznania dokonanego w szkole), z powodu rozpoznania u ucznia:

- szczególnych uzdolnień, potencjału, zainteresowań,

- dysharmonii rozwojowych, trudności w uczeniu się,

- zaburzeń zachowania lub emocji,

- deficytów kompetencji i zaburzeń sprawności językowych,

- choroby przewlekłej,

- sytuacji kryzysowych lub traumatycznych,

- niepowodzeń edukacyjnych,

- zaniedbań środowiskowych,

- adaptacji w nowym środowisku.

Pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielają nauczyciele oraz specjaliści (psycholog, pedagog, pedagog specjalny, socjoterapeuta, logopeda, doradca zawodowy, terapeuta pedagogiczny) we współpracy z rodzicami uczniów, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi oraz instytucjami działającymi na rzecz dzieci i rodziny.

Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej jest istotną częścią pracy każdego nauczyciela.

" (...) terapeuta, który potrafi zrozumieć świat innej osoby, szanując jego inność, ograniczenia stanie się niewątpliwie dobrym sprzymierzeńcem na przyszłość...”

Zapraszamy uczniów oraz rodziców do współpracy, na rozmowy i konsultacje.

Harmonogram pracy pedagoga:

PONIEDZIAŁEK: 09.20-12.05